Łuparka do Drewna - Łuparka Kinetyczna, Hydrauliczna, Elektryczna, do Ciągnika

Łuparka do Drewna - Łuparka Kinetyczna, Hydrauliczna, Elektryczna, do Ciągnika

Łuparki do drewna to urządzenia, które jak sama nazwa wskazuje służą do rozłupywania drewnianych klocków. Łuparki pozwalają w szybki i wygodny sposób przerobić znaczne ilość drewna np. na opał. Powszechnie wykorzystywane są one w gospodarstwach rolnych, leśnictwach czy sadach.

łuparki do drewnaŁuparka kinetyczna

Łuparki kinetyczne to urządzenia, które napędzane są silnikami elektrycznymi. W naszej ofercie znajdą Państwo łuparkę kinetyczną 5T Woodmaster wyposażoną w silnik 1,5kW. Służy ona do rozłupywania polan drewnianych od średnicach 28-40cm.

Łuparka hydrauliczna

Łuparki hydrauliczne doskonale sprawdzają się w koparkach i innych maszynach wyposażonych w system hydrauliczny. Najwyższa jakość wykonania i solidna obudowa pozwalają na niezawodną pracę przy przerobie drewna opałowego.

Łuparka do ciągnika

W naszej ofercie znajdą Państwo łuparkę do ciągnika LRW-100. Służy ona do rozłupywania pieńków o średnicy do 60cm. Łuparka napędzana jest poprzez wałek odbioru mocy (WOM) ciągnika.

Łuparka elektryczna

Innym rodzaje łuparki do drewna jest łuparka elektryczna. Znajdująca się na stabilnej podstawie służy do rozłupywania pieńków o średnicy do 60cm oraz długości od 25cm do 50cm. Łuparka elektryczna LE-100 napędzana jest przez 3 fazowy silnik elektryczny 400V 50Hz. Istnieje również możliwość zamontowania innych silników w zależności od potrzeb klienta.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zdecydowanie się na piłołuparkę do drewna, która łączy w sobie cechy łuparki oraz piły pozwalając na skrócenie czasu pracy.