Łuparki hydrauliczne

Łuparki do drewna firmy REMET CNC TECHNOLOGY służą do rozłupywania pieńków, polan drewnianych o różnych średnicach i długościach w zależności od modelu łuparki. Łuparki produkowane w naszej firmie możemy podzielić na trzy grupy w zależności od sposobu napędu: elektryczne, napędzane poprzez WOM ciągnika, napędzane za pomocą hydrauliki nośnika łup...

Łuparki do drewna firmy REMET CNC TECHNOLOGY służą do rozłupywania pieńków, polan drewnianych o różnych średnicach i długościach w zależności od modelu łuparki. Łuparki produkowane w naszej firmie możemy podzielić na trzy grupy w zależności od sposobu napędu: elektryczne, napędzane poprzez WOM ciągnika, napędzane za pomocą hydrauliki nośnika łuparki.

Rodzaje łuparek do drewna

Każdy rodzaj łuparki posiada swoje istotne zalety, ale również ograniczenia, które sprawiają, że wybór najlepszego urządzenia jest indywidualny. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów łuparek, są to łuparki do drewna hydrauliczne, elektryczne oraz do ciągnika (na WOM). Każda z nich posiada swoje indywidualne wady i zalety. Wybór odpowiedniego urządzenia będzie uzależniony od indywidualnych potrzeb i możliwości. Łuparka do drewna hydrauliczna lepiej sprawdzi się w innych sytuacjach niż łuparka do ciągnika. Każdy rodzaj posiada swoje indywidualne wady i zalety:

Łuparki elektryczne

To urządzenia napędzane prądem, przez co najczęściej wykorzystywane są do użytku domowego lub innego na mniejszą skalę. Łuparka elektryczna pozwala w wygodny sposób przygotować opał na zimę do pieca czy kominka.

Łuparki do ciągnika na WOM

Do pracy wykorzystują energię z wałka odbioru mocy ciągnika rolniczego. Ich wykorzystanie nie wymaga połączenia kablowego, dlatego łuparki ciągnikowe są często wykorzystywane do pracy w terenie – lesie czy sadzie.

Łuparka do drewna hydrauliczna

To urządzenia o najwyższej mocy spośród wymienionych rodzajów. Ze względu na swoją budowę łuparki hydrauliczne do drewna są w stanie rozłupywać nawet długie pnie. Łuparka hydrauliczna działa w oparciu o maszynę posiadającą w system hydrauliczny, np. koparkę czy minikoparkę. Wykorzystanie tego rodzaju urządzeń zazwyczaj odbywa się w gospodarstwach rolnych czy przedsiebiorstwach zajmujących się obróbką drewna. Łuparka do drewna hydrauliczna to niezwykle efektywne urządzenie, które pozwala na rozłupywanie nawet najgrubszych pni i kłód. Łuparki do drewna hydrauliczne ze względu na swoją zdolność do przerabiania nawet najgrubszych pni są częstym wyborem do dużych prac leśnych czy rolniczych.

Dostępne łuparki i świdry do drewna

Specjalnością naszej firmy są łuparki świdrowe, których zasada działania polega na wkręcaniu się świdra z odpowiednio wytoczonym gwintem zewnętrznym w drewno i jego rozłupywaniu. W stałej ofercie posiadamy szeroki asortyment świdrów i zestawów do własnej zabudowy, które dobierane są według mocy napędu i średnic łupanego drewna.

Posiadamy również w ofercie łuparki kinetyczne. Są to łuparki mechaniczne, które energię potrzebną do pracy uzyskują z energii kinetycznej kół zamachowych, następnie przekazywana jest ona za pomocą listwy zębatej na tłok uderzający w drewno. Praca na takiej łuparce jest o wiele szybsza niż na łuparkach hydraulicznych o podobnym wyglądzie, gdyż czas wypchnięcia tłoka i jego powrotu to zaledwie kilka sekund. Ponadto oferujemy również piłołuparki do drewna.

Wszystkie elementy konstrukcyjne łuparek wykonane są na precyzyjnych centrach obróbczych CNC co przekłada się to na długą żywotność produkowanych przez nas urządzeń.

Poniżej znajdą Państwo szeroki wybór łuparek do drewna i gałęzi, a także akcesoriów do tych urządzeń. Zachęcamy do poznania naszej oferty, a w razie jakichkolwiek pytań do skorzystania z zakładki kontakt. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.

Pokazuje 1 - 11 z 11 produktów