Rębaki spalinowe

Mobilne rębaki z napędem spalinowym (benzynowym) firmy REMET CNC TECHNOLOGY ze względu na metodę przetwarzania gałęzi oraz pni drzew i odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczamy rębaki walcowe tnące drewno o średnicy maksymalnie do 160 mm na różne długości w zależności od modelu. Grupa druga ...

Mobilne rębaki z napędem spalinowym (benzynowym) firmy REMET CNC TECHNOLOGY ze względu na metodę przetwarzania gałęzi oraz pni drzew i odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczamy rębaki walcowe tnące drewno o średnicy maksymalnie do 160 mm na różne długości w zależności od modelu. Grupa druga to rębaki tarczowe, które rozdrabniają przerabiany materiał o średnicy maksymalnej do 120 mm na drobną zrębkę. Wszystkie rozdrabniacze do gałęzi spalinowe posiadają możliwość zainstalowania podwozia do transportu ręcznego lub terenowego.

Złożoność oraz wieloetapowość procesu produkcyjnego rębaków naszej firmy wpływają na wysoką jakość i niezawodność rozdrabniaczy do gałęzi spalinowych.

Wszystkie elementy mechaniczne rębaków wytwarzane są w REMET CNC TECHNOLOGY.

Rębaki spalinowe


Elementy konstrukcyjne rębaków są wycinane laserowo. Następnie korpus jest spawany, dzięki czemu ma dużo większą wytrzymałość na drgania, do których dochodzi podczas użytkowania. Sprawia to, że konstrukcja jest solidniejsza i bardziej wytrzymała niż w porównaniu z mechanizmami skręcanymi śrubami. Zespawany korpus obrabiany jest na pionowych centrach obróbczych CNC, gdzie wykonywane są gniazda pod łożyska. Dzięki tej technologii zachowana jest współosiowość, co wpływa na żywotność oraz poprawność działania urządzenia.

Wały tnące wytwarzane są z wysokogatunkowej ulepszonej cieplnie stali, a następnie obrabiane są na tokarkach i frezarkach CNC.

Noże tnące wykonane są ze stali trudnościeralnej HARDOX TYP 500.

Koła zębate mechanizmów tnących przechodzą hartowanie indukcyjne.

Gotowe mechanizmy tnące montowane są na prasach pneumatycznych - wykonanych według własnego projektu. Oznacza to skrócenie czasu produkcji rozdrabniaczy do gałęzi spalinowych oraz podwyższenie jakości wykonania.

Rozdrabniacz do gałęzi spalinowy

Projektanci REMET CNC TECHNOLOGY w odpowiedzi na oczekiwania klientów stworzyli dwie serie rozdrabniaczy spalinowych walcowych - STANDARD oraz PROFESSIONAL.

Rębaki walcowe serii STANDARD skierowane są do użytkowników prywatnych, którzy oprócz jakości cenią sobie również czynnik ekonomiczny. Prosta a zarazem wytrzymała konstrukcja rozrabniaczy do gałęzi spalinowych przekłada się na bezproblemową eksploatację oraz pracę. Za napęd odpowiadają benzynowe (cztero-suwowe) silniki marki LIFAN. Rębaki posiadają koła oraz uchwyt do transportu ręcznego.

Z myślą o klientach chcących użytkować rębaki przemysłowo oraz o firmach powstała seria PROFESSIONAL, wyróżniająca się: ramą wykonaną ze stalowych profili, wzmocnionym i przedłużonym wlotem, elementami tocznymi o podwyższonej nośności, podwyższonym komfortem pracy. To tylko niektóre różnice pomiędzy obiema seriami. Ponadto rębaki PROFESSIONAL wyposażone są w wyłączniki bezpieczeństwa, które podczas załączenia automatycznie zatrzymują napęd rębaka. Istnieje możliwość zamontowania rębaka na przyczepce samochodowej lub wyposażenia go w podwozie do transportu ręcznego bądź terenowego.

Za napęd rębaków serii PROFESSIONAL odpowiadają niezawodne silniki marki Briggs & Stratton (benzynowe, czterosuwowe), które można wyposażyć w elektryczny starter* (*wersje dwucylindrowe 16 KM i 23 KM).

Dla podwyższenia wydajności oraz komfortu pracy, rębaki walcowe występują również w wersjach z rozkładanymi przenośnikami taśmowymi, które można wyposażyć w podwójną workownicę.

Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą rębaków ciągnikowychrębaków elektrycznych oraz akcesoriami do rębaków

Pokazuje 1 - 12 z 12 produktów