Rębaki do ciągników

Rębaki do ciągników firmy REMET CNC TECHNOLOGY dzielą się na dwie grupy ze względu na metodę przetwarzania gałęzi oraz pni drzew i odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych. Pierwszą stanowią rębaki walcowe tnące drewno o średnicy maksymalnej do 160 mm na różne długości w zależności od modelu. W drugiej grupie znajdują się rębaki tarczowe rozdra...

Rębaki do ciągników firmy REMET CNC TECHNOLOGY dzielą się na dwie grupy ze względu na metodę przetwarzania gałęzi oraz pni drzew i odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych. Pierwszą stanowią rębaki walcowe tnące drewno o średnicy maksymalnej do 160 mm na różne długości w zależności od modelu. W drugiej grupie znajdują się rębaki tarczowe rozdrabniające przerabiany materiał o średnicy maksymalnej do 120 mm na drobną zrębkę. Wszystkie rębaki posiadają trójpunktowy układ zawieszenia do agregowania z ciągnikiem.

Złożoność oraz wieloetapowość procesu produkcyjnego rębaków wpływa na wysoką jakość i niezawodność rozdrabniaczy.

Budowa rębaka do ciągnika

Wszystkie elementy mechaniczne rębaków wytwarzane są w REMET CNC TECHNOLOGY.

Elementy konstrukcyjne rębaków są wycinane laserowo. Następnie korpus rozdrabniacza jest spawany, co zapewnia mu dużo większą wytrzymałość na drgania występujące podczas pracy, dzięki czemu konstrukcja jest solidniejsza i bardziej wytrzymała niż w przypadku mechanizmów skręcanych śrubami. Zespawany korpus jest obrabiany na precyzyjnych centrach obróbczych CNC, gdzie wykonuje się gniazda pod łożyska.

Dzięki tej technologii zachowana jest współosiowość, co wpływa na żywotność oraz poprawność działania urządzenia.

Wały tnące wytwarzane są z wysokogatunkowej stali ulepszonej cieplnie, a następnie obrabiane na tokarkach i frezarkach CNC.

Noże tnące wykonano ze stali trudnościeralnej.

Koła zębate mechanizmów tnących są hartowane indukcyjnie.

Gotowe mechanizmy tnące montowane są na prasach pneumatycznych (wykonanych według własnego projektu), co znacznie skraca czas produkcji oraz podwyższa jakość wykonania.

Rębaki ciągnikowe do drewna


Projektanci REMET CNC TECHNOLOGY wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów stworzyli dwie serie rozdrabniaczy walcowych STANDARD oraz PROFESSIONAL. Dla podwyższenia wydajności oraz komfortu pracy, rębaki walcowe do ciągników występują również w wersjach z rozkładanymi przenośnikami taśmowymi o napędzie hydraulicznym, które mogą pracować w dwóch płaszczyznach, wzdłuż rębaka oraz w poprzek.

Ciągnikowe rębaki do cięcia drewna

Rębaki walcowe serii STANDARD skierowane są do użytkowników prywatnych, dla których oprócz jakości liczy się również czynnik ekonomiczny. Prosta, a zarazem wytrzymała konstrukcja zapewnia bezproblemową eksploatację oraz pracę.

Dla klientów, którzy chcą użytkować rębaki przemysłowo oraz z myślą o firmach powstała seria rębaków PROFESSIONAL, wyróżniająca się między innymi: ramą wykonaną ze stalowych profili, wzmocnionym i przedłużonym wlotem, elementami tocznymi o podwyższonej nośności, podwyższonym komfortem pracy. To tylko niektóre różnice pomiędzy obiema seriami. Ponadto rębaki PROFESSIONAL wyposażone są w dodatkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który można połączyć z istniejącym modułem awaryjnego zatrzymania napędu WOM, bądź innym wyłącznikiem awaryjnym występującym w ciągniku, przez który napędzany jest rębak.

Poznaj naszą ofertę rębaków ciągnikowych, a także rębaków elektrycznychspalinowych i akcesoriów do rębaków.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 20 produktów