Mechanizmy tnące

Mechanizmy tnące walcowe firmy REMET CNC TECHNOLOGY stosowane w rębakach ciągnikowychspalinowaych oraz elektrycznych służą do przetwarzania odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych, gałęzi oraz pni drzew o średnicy maksymalnej do 160 mm (kształt zbliżony do okręgu) na różne długości w zależności od modelu. Wszystkie modele mechanizmów posiada...

Mechanizmy tnące walcowe firmy REMET CNC TECHNOLOGY stosowane w rębakach ciągnikowychspalinowaych oraz elektrycznych służą do przetwarzania odpadów drewnianych np. zrzyn tartacznych, gałęzi oraz pni drzew o średnicy maksymalnej do 160 mm (kształt zbliżony do okręgu) na różne długości w zależności od modelu. Wszystkie modele mechanizmów posiadają otwory przelotowe bądź gwintowane do montażu osłon oraz ramy nośnej. Każdy mechanizm posiada dodatkowy wałek pod koło pasowe/zamachowe, które ma za zadanie odciążenie ciągnika i wyrównanie pracy urządzenia.

Mechanizmy tnące świetnie sprawdzają się w pracy z ciągnikiem z napędem WOM, napędem elektrycznym lub spalinowym.

Mechanizmy tnące występują w dwóch układach nożowych:

układ 4 lub 6 noży (model: R-60, R-80, R-100)

układ 6 lub 8 noży (model: R-120, R-150, R-200)

Mechanizmy tnące do rębaków


Elementy konstrukcyjne mechanizmów są wycinane laserowo. Następnie korpus rozdrabniacza jest spawany, co przekłada się na jego większą wytrzymałość na drgania występujące podczas pracy, a jego konstrukcja jest solidniejsza i bardziej wytrzymała niż w przypadku mechanizmów skręcanych śrubami. Zespawany korpus jest obrabiany na precyzyjnych centrach obróbczych CNC, gdzie wykonuje się gniazda pod łożyska.

Dzięki tej technologii zachowana jest współosiowość, co wpływa na żywotność oraz poprawność działania urządzenia.

Wały tnące wytwarzane są z wysokogatunkowej stali ulepszonej cieplnie, a następnie obrabiane są na tokarkach i frezarkach CNC.

Noże tnące wykonane są ze stali trudnościeralnej o podwyzszonej twardości.

Koła zębate mechanizmów tnących są hartowane indukcyjnie.

W modelach R-120, R-150 I R-200 do pozycjonowania wałów tnących z nożami względem siebie stosuje się tuleję rozporowo-zaciskową, która pełni również awaryjną funkcję przeciążeniową.

Wszystkie części składowe, czyli łożyska i wały tnące montowane są na prasach pneumatycznych (wykonanych według własnego projektu), co znacznie skraca czas produkcji i podwyższa jakość wykonania.

Złożoność oraz wieloetapowość procesu produkcyjnego rębaków wpływają na wysoką jakość i niezawodność rozdrabniaczy.

Wszystkie elementy mechaniczne rębaków wytwarzane są w REMET CNC TECHNOLOGY. Zachęcamy do zapoznania się również z naszą ofertą akcesoriów do rębaków.

Pokazuje 1 - 7 z 7 produktów