Mulczery

Odpowiednie przygotowanie gruntu jest niezwykle istotne pod wszelkiego rodzaju prace – zarówno budowlane, jak również rolne czy leśne. W idealnej sytuacji grunt, który ma zostać wykorzystany pod jakiekolwiek działania jest pozbawiony przeszkód w postaci pniaków, korzeni drzew, zalegających gałęzi czy wysokich traw. Niestety wiele terenów nie pos...

Odpowiednie przygotowanie gruntu jest niezwykle istotne pod wszelkiego rodzaju prace – zarówno budowlane, jak również rolne czy leśne. W idealnej sytuacji grunt, który ma zostać wykorzystany pod jakiekolwiek działania jest pozbawiony przeszkód w postaci pniaków, korzeni drzew, zalegających gałęzi czy wysokich traw. Niestety wiele terenów nie posiada takich walorów i trzeba je odpowiednio dostosować do planowanych działań. Doskonałą pomocą w tym będą mulczery i kosiarki bijakowe, czyli urządzenia, które w szybki i wygodny sposób wykonają żmudną pracę przewidzianą dla wielu ludzi.

Kosiarki bijakowe

Przygotowanie terenu pod budowę czy zalesienie często wymaga jedynie wykoszenia wysokich traw. Wbrew pozorom czynność ta może przysporzyć znacznych trudności, bowiem przydomowe kosiarki czy nawet traktorki do koszenia trawy mogą okazać się za słabe w konfrontacji z wysokimi trawami i chwastami porastającymi teren. Nie wspominając nawet o tym, ile czasu i energii trzeba by na to poświęcić. Idealnym rozwiązaniem tej sytuacji jest skorzystanie z kosiarki bijakowej, czyli urządzenia, które w połączeniu z ciągnikiem rolniczym w szybki sposób zetnie rosnące trawy i chwasty. Kosiarki bijakowe są powszechnie używane w gospodarstwach rolnych, leśnych, a także przez firmy zajmujące się dbaniem o zieleń w miastach czy przy autostradach.

Mulczery

Drugim typem urządzeń, który pozwala na przygotowanie gruntu pod nowe cele są mulczery. Służą one do tzw. mulczowania, czyli przygotowywania gleby pod działalność rolną, budowlaną czy leśną. Mulczery to wyspecjalizowane urządzenia, które w znaczny sposób ułatwiają i przyspieszają prace. Dzięki ich pracy można w krótkim czasie przygotować teren pod różnego rodzaju przeznaczenie. Mulczery występują w różnych wariantach - zarówno w kontekście przeznaczenia, jak również dostępnej mocy. Urządzenia te dzielą się na dwa rodzaje:

  • mulczery leśne – nazywane również mulczerami powierzchniowymi. Urządzenia te dedykowane są do pracy w lesie. Mulczer leśny przy pomocy zestawu noży mieli pnie i korzenie drzew pozostawiając rozdrobnioną glebę.

  • mulczery wgłębne – w odróżnieniu od mulczerów leśnych działają one również pod powierzchnią ziemi, przez co doskonale nadają się do przygotowania terenu pod uprawę rolną.

Firma Remet CNC Technology to renomowany, polski producent mulczerów i kosiarek bijakowych. W naszej ofercie znajdą państwo urządzenia wykonane według najwyższych standardów jakości. Gwarantujemy ich bezpieczną i wydajną pracę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mulczerów i kosiarek bijakowych!

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 14 produktów