Rębaki elektryczne

Rębaki z napędem elektrycznym (trój-fazowe) firmy REMET CNC TECHNOLOGY ze względu na metodę przetwarzania gałęzi oraz pni drzew i odpadów drewnianych (np. zrzyn tartacznych) dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej grupy zaliczamy rębaki walcowe, tnące drewno o maksymalnej średnicy do 160 mm na różne długości w zależności od modelu. W drugiej grup...

Rębaki z napędem elektrycznym (trój-fazowe) firmy REMET CNC TECHNOLOGY ze względu na metodę przetwarzania gałęzi oraz pni drzew i odpadów drewnianych (np. zrzyn tartacznych) dzielą się na dwie grupy. Do pierwszej grupy zaliczamy rębaki walcowe, tnące drewno o maksymalnej średnicy do 160 mm na różne długości w zależności od modelu. W drugiej grupie znajdują się rębaki tarczowe rozdrabniające przerabiany materiał o średnicy maksymalnej do 120 mm na drobną zrębkę. Wszystkie rębaki posiadają możliwość zainstalowania podwozia do transportu ręcznego lub terenowego.

Złożoność oraz wieloetapowość procesu produkcyjnego wpływają na wysoką jakość i niezawodność rozdrabniaczy elektrycznych.

Wszystkie elementy mechaniczne rębaków wytwarzane są w REMET CNC TECHNOLOGY.

Rębaki elektryczne


Elementy konstrukcyjne rębaków są wycinane laserowo. W następnej kolejności korpus jest spawany, co zapewnia mu o wiele większą wytrzymałość na drgania występujące podczas użytkowania. Sprawia to, że konstrukcja jest solidniejsza i bardziej wytrzymała niż w przypadku mechanizmów skręcanych śrubami. Zespawany korpus jest obrabiany na precyzyjnych centrach obróbczych CNC, gdzie wykonuje się gniazda pod łożyska.

Technologia ta zapewnia zachowanie współosiowości, co wpływa na żywotność oraz poprawność działania urządzenia.

Wały tnące wytwarzane są z wysokogatunkowej stali ulepszonej cieplnie, a następnie obrabiane są na tokarkach i frezarkach CNC.

Noże tnące wykonano z trudnościeralnej stali.

Koła zębate mechanizmów tnących hartowane są indukcyjnie.

Gotowe mechanizmy tnące montowane są na prasach pneumatycznych (wykonanych według własnego projektu), co znacznie skraca czas produkcji oraz podwyższa jakość wykonania.

Projektanci REMET CNC TECHNOLOGY wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyli dwie serie rozdrabniaczy walcowych STANDARD oraz PROFESSIONAL. Dla podwyższenia wydajności oraz komfortu pracy, rębaki walcowe do ciągników produkowane są również w wersjach z rozkładanymi przenośnikami taśmowymi, które można wyposażyć w podwójną workownicę.

Rębaki walcowe serii STANDARD polecane są użytkownikom prywatnym, którym oprócz jakości zależy również na czynniku ekonomicznym. Prosta i jednocześnie wytrzymała konstrukcja zapewnia bezproblemową eksploatację oraz pracę. Za napęd odpowiadają silniki elektryczne (trójfazowe, indukcyjne). Rębaki posiadają koła oraz uchwyt do transportu ręcznego.

Dla klientów chcących użytkować rębaki przemysłowo oraz dla firm powstała seria rębaków PROFESSIONAL, różniąca się między innymi: ramą wykonaną ze stalowych profili, wzmocnionym i przedłużonym wlotem, elementami toczonymi o podwyższonej nośności i podwyższonym komfortem pracy. To tylko niektóre różnice pomiędzy obiema seriami. Ponadto, rębaki PROFESSIONAL wyposażone są w dodatkowy wyłącznik bezpieczeństwa, który podczas załączenia automatycznie zatrzymuje napęd rębaka. Za napęd odpowiadają silniki elektryczne (trójfazowe, indukcyjne) marki OMEC MOTORS z automatycznym przełącznikiem gwiazda-trójkąt dla ułatwienia rozruchu* (*model RPE-120 oraz RPE_200).

W naszej ofercie znajdą Państwo również rębaki do ciągnikówrębaki spalinowe oraz akcesoria do rębaków

Pokazuje 1 - 7 z 7 produktów