Rozdrabniacze do Gałęzi, Drewna i Drzewa - Elektryczne, Spalinowe

Rozdrabniacze do Gałęzi, Drewna i Drzewa - Elektryczne, Spalinowe

Rozdrabniacz do drewna

Prace porządkowe w ogrodzie, lesie czy sadzie to zadanie, które często wymaga włożenia ogromu pracy. Im większe są znajdujące się tam drzewa, tym większy jest problem z ich przycinaniem czy całkowitym wycinaniem. Jeżeli liczba drzew, którymi trzeba się zająć jest znaczna, to jest to zadanie na wiele dni. Dodatkowym problemem jest odpowiednie porąbanie i złożenie gałęzi oraz pni. Nie jest to zadanie proste, wymaga bowiem nie tylko znacznej ilości czasu, ale również odpowiednich umiejętności i wysiłku. Na szczęście dla sadowników czy właścicieli lasów i dużych ogrodów z pomocą przychodzi technologia, a dokładniej rozdrabniacze do drewna. Występują one w kilku rodzajach, dzięki czemu każdy z łatwością dopasuje odpowiednie rozdrabniacze do swoich potrzeb. 

Rozdrabniarka do gałęzi to urządzenie, które jest powszechnie wykorzystywane w gospodarce leśnej w krajach zachodnich, skandynawi czy Stanach Zjednoczonych. Rozdrabniacze do gałęzi występują w różnych wielkościach i zasilane są w różny sposób. Dzięki różnym typom rozdrabniacze do drzewa można z łatwością dopasować do swoich indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Rozdrabniacz do gałęzi

Z roku na rok coraz większą popularność zdobywają maszyny do rozdrabniania gałęzi. Są to urządzenia, które błyskawicznie wykonują pracę, która człowiekowi zajęłaby wiele godzin. Ich metoda działania opiera się na mechanizmie tnącym dużej mocy. Długie gałęzie umieszcza się w specjalnym otworze, po czym za pomocą ostrzy są one rozdrabniane na niewielkie kawałki. Tak pocięte przez rozdrabniacze do gałęzi drewno jest łatwe do transportowania i od razu przygotowane do wykorzystania go jako opał. Dodatkowym plusem jaki mają rozdrabniacze do gałęzi jest łatwość pakowania pozyskanego materiału. W zależności od konkretnego modelu rozdrabniacza do drewna zrąbka lub krótkie kawałki drewna są wyrzucane specjalnym lejem lub taśmociągiem. Ich reguluacja pozwala skierować materiał drzewny do specjalnych worków (np. worków BIG BAG) czy na przyczepę, dzięki czemu ich późniejszy transport jest niezwykle prosty.

Rodzaje rozdrabniaczy do drewna

Rozdrabniacze do drewna można podzielić na trzy podstawowe kategorie, z których każda jest przystosowana do innych warunków użytkowania. Są to rozdrabniacze do ciągników, rozdrabniacze spalinowe i elektryczne. Każdy rodzaj rozdrabniaczy drzewa ma swoje indywidualne wady i zalety, dlatego wybór odpowiedniego urządzenia jest uzależniony od osobistych preferencji i możliwości. Należy pamietać również, że poza wyborem danego rodzaju rozdrabniacz do gałęzi niezbędne jest również określenie jakiego rodzaju materiał drzewny będzie przerabiany i dopasowanie do niego odpowiedniej mocy maszyny. Zbyt słabe urządzenie może nie poradzić sobie z gałęziami, z kolei zakup przesadnie silnego rozdrabniacza narazi nas na zbędne koszty. Czym jednak różnią się od siebie poszczególne rodzaje maszyn do rozdrabniania drewna.

rozdrabniacz do ciągnikówRozdrabniacze do gałęzi ciągnikowe

Jak wskazuje sama nazwa te rozdrabniacze do drewna funkcjonują w oparciu o ciągniki rolnicze. Charakteryzują się one dużymi możliwościami przerobu, dzięki czemu zdolne są do rąbania nawet grubych gałęzi. W zależności od konkretnego modelu rozdrabniacze ciągnikowe posiadają różną moc i ilość ostrzy. W ofercie firmy Remet CNC Technology znajduje się wiele modeli rozdrabniaczy ciągnikowych, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować wybór maszyny do wymagań klienta i posiadanego przez niego ciągnika. Rozdrabniacz gałęzi ciągnikowy to doskonały wybór dla osób, które potrzebuję mobilnego urządzenia o dużej mocy. Oparcie zasilania na wałku odbioru mocy pozwala na swobodne wykorzystanie rozdrabniacza w lesie, bez obawy o źródło mocy. 

Rozdrabniacze do drewna ciągnikowe

rozdrabniarka do gałęzi ciągnikowa rozdrabniarka do gałęzi na wom rozdrabniacze gałęzi na wom
Rozdrabniarka do gałęzi RT-630 Rozdrabniacz do gałęzi RP-200 Rozdrabniarka do gałęzi R-100

spalinowy rozdrabniacz do gałęziSpalinowe rozdrabniacze do drewna

Rozdrabniacze do gałęzi spalinowe działają w oparciu o benzynę, dzięki czemu można je wykorzystywać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do stałego źródła prądu. Dzielą się one na rozdrabniacze walcowe oraz tarczowe. W zależności od konkretnego modelu różnią się one mocą oraz ilością ostrzy. Spalinowy rozdrabniacz drzewa to wysoce wydajne urządzenie, które można z łatwością transportować w odległe miejsca np. w lesie. Wykorzystanie niezawodnych silników Briggs & Stratton (benzynowe, czterosuwowe) daje gwarancję wieloletniego działania. Spalinowe rozdrabniacze do drzewa oferowane przez naszą firmę cieszą się największą popularnością. Są one wygodne w transporcie, posiadają wysoką moc oraz nie są uzależnione od zewnątrznych źródeł energii jak np. prąd. Spalinowy rozdrabniacz do drewna to najbardziej uniwersalny typ rębaka.

Rozdrabniarki do gałęzi spalinowe dostępne w naszej ofercie:

rozdrabniacz do gałęzi spalinowy rozdrabniacz gałęzi spalinowy rozdrabniarka gałęzi spalinowa
Rozdrabniacz gałęzi RTS-630 Rozdrabniacz spalinowy RTS-630 Rozdrabniacz gałęzi z silnikiem spalinowym RPS-120

elektryczny rozdrabniacz do gałęziRozdrabniacz do gałęzi elektryczny

Podobnie jak w przypadku rozdrabniaczy spalinowych, urządzenia napędzane prądem również dzielą się na walcowe oraz tarczowe. Poszczególne modele różnią się od siebie gabarytami, mocą oraz ilością ostrzy tnących. W przypadku rozdrabniaczy do drewna na prąd niezbędne jest posiadanie stałego źródła energii, dlatego wykorzystuje się je głównie stacjonarnie - w ogrodach czy firmach. Rozdrabniacze gałęzi wyposażone są w  silniki elektryczne (trójfazowe, indukcyjne) marki OMEC MOTORS. Rozdrabniacz do gałęzi elektryczny najczęściej wybierany jest przez osoby, które zamierzają użytkować go w pobliżu domu, gospodarstwa czy firmy. Jest to wymuszone względami zasilania. Rozdrabniacz do drzewa na prąd to ekonomiczna opcja, która pozwoli skutecznie przerabiać duże ilości gałęzi z ogrodu, sadu czy lasu.

Rozdrabniacze do gałęzi elektryczne w ofercie naszej firmy:

rozdrabniacz do gałęzi elektryczny rozdrabniacz do drewna elektryczny rozdrabniacz do drewna na prąd
Rozdrabniacz elektryczny RTE-630 Rozdrabniacz gałęzi RPE-120 Rozdrabniacz RPE-200

rozdrabniacz drewna remet

Rozdrabniacze walcowe i tarczowe

Niezwykle istotną kwestią jest również wybór rozdrabniacza ze względu na rodzaj uzyskanego materiału po przerobie. Wyróżniamy rozdrabniacze do drewna walcowe i tarczowe. Jeżeli zalezy nam na drobnej zrębce powinniśmy wybrać rozdrabniacze walcowe, z kolei aby uzyskać dłuższe kawałki drewna powinniśmy zdecydować się na rozdrabniacze tarczowe. Wybór rodzaju urządzenia jest niezwykle ważny, dlatego warto go dobrze przemyśleć. Oba rodzaje rozdrabniaczy gałęzi charakteryzują się tą samą efektywnością i bezpieczeństwem pracy, dlatego rodzaj materiału po przerobieniu jest praktycznie jedynym wyznacznikiem, na podstawie którego trzeba podjąć decyzję.

Zalety rozdrabniaczy do gałęzi

Niezależnie od tego na jaki rozdrabniacz do gałęzi się zdecydujemy, szybko zauważymy mnóstwo zalet. Najistotniejszą z nich jest ogromna oszczędność czasu. Rozdrabniacz do drewna w przeciągu kilkunastu minut potrafią wykonać kilkugodzinną manualną pracę człowieka. Kolejną istotną zaletą jest bezpieczeństwo. Operator rozdrabniacza do drewna nie znajduje się w bliskiej odległości od ostrzy, a jedynie umieszcza gałęzie w specjalnym podajniku. Wszystko to sprawia, że wykorzystanie rozdrabniaczy do drewna jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto ma do czynienia z duża ilością gałęzi. Szeroka oferta rozdrabniaczy oraz akcesoriów do nich pozwala na dopasowanie urządzenia do swoich potrzeb, dzięki czemu praca jest jeszcze szybsza i bardziej wygodna.

Polski rozdrabniacz do drzewa 

Poznaj ofertę firmy Remet CNC Technology i zamów rozdrabniacze do drewna od renomowanego, polskiego producenta. Wszystkie oferowane przez nas urządzenia charakteryzują się najwyższą jakością wykonania, bezpieczeństwem pracy. Jeżeli nie wiesz jaki rozdrabniacz drewna będzie dla Ciebie najlepszy to skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści chętnie doradzą najlepsze urządzenie!