Łuparki Do Drewna - Świdrowe, Hydrauliczne Rozłupywanie Drzewa

Łuparki Do Drewna - Świdrowe, Hydrauliczne Rozłupywanie Drzewa

Przygotowanie opału na zimę to zadanie, które często wymaga znacznego wysiłku. Drewno dostarczone do naszego domu często wymaga rozłupania je na mniejsze kawałki, które zmieszczą się do pieca czy kominka. Ręczne rozłupanie pieńków przy pomocy siekiery jest męczące i zajmuje dużo czasu. Aby znacznie szybciej i wygodniej przygotować opał na zimę warto wykorzystać łuparki do drewna – urządzenia, które wykonają za nas większość pracy. Łuparka do drewna to urządzenie, które zostało zaprojektowane i wykonane z myślą o możliwie szybkim, wygodnym i bezpiecznym rozłupywaniu drewna na mniejsze kawałki. Dobra łuparka do drewna to urządzenie wykonane z wytrzymałych materiałów, które zapewnia długą, bezawaryjną prace nawet w trudnych warunkach.

łuparki do drewna remet cncMaszyny do rozłupywania drewna powszechnie wykorzystywane są w przemyśle drzewnym czy rolnictwie. W każdym miejscu, w którym regularnie, przynajmniej raz do roku niezbędne jest przygotowanie opału do pieca czy kominka łuparki do drzewa sprawdzą się doskonale.

Łuparki do drewna


Produkowane w naszej firmie łuparki do drewna można podzielić ze względu na sposób napędu na trzy rodzaje. Są to:

- łuparki drewna elektryczne,
- łuparki drzewa napędzane poprzez WOM ciągnika,
- łuparki do drewna napędzane przy pomocy hydrauliki nośnika łuparki.

Specjalnością firmy Remet CNC Technology są łuparki świdrowe. Ich działanie polega na wkręceniu się specjalnie wyprofilowanego świdra w drewno i jego rozłupanie. Łuparki świdrowe występują w dwóch wariantach – do ciągnika (na WOM) oraz jako łuparki elektryczne. Wybór danego rodzaju uzależniony jest głównie od potrzeb. Łuparki świdrowe do traktora są z reguły mocniejsze, dlatego lepiej nadają się do twardszego, grubego drewna.

Ponadto oferujemy również łuparki kinetyczne, są to łuparki mechaniczne. Pobierają one moc do pracy z energii kinetycznej kół zamachowych. Ze względu na niewielki rozmiar oraz niską cenę doskonale nadają się one do użytku domowego.

Innym dostępnym produktem jest łuparka hydrauliczna. Jest to urządzenie do rąbania drewna, które działa w oparciu o koparkę, minikoparkę oraz inne maszyny wyposażone w system hydrauliczny.

Rozłupywarki do drewna firmy Remet CNC Technology

Wybór konkretnego urządzenia uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. W celu wybrania najlepszej łuparki do drewna zachęcamy do kontaktu – nasi eksperci chętnie doradzą najlepsze urządzenie! Zachęcamy również do dokładnego zapoznania się z naszą ofertą łuparek do drewna, a także innych oferowanych przez nas urządzeń – rębaków do drewna, mechanizmów tnącychpiłołuparek do drewna oraz akcesoriów!